Organizujemy warsztaty oraz pokazy wypałów w technice raku na zaproszenie.

Zapewniamy piec oraz wszystkie materiały potrzebne przy wypale jak szkliwa, odczynniki chemiczne oraz materiały potrzebne do redukcji. Należy jedynie we własnym zakresie zorganizować naczynia lub przedmioty wypalone na biskwit. W przypadku braku takowych, dysponujemy zawsze własnymi wyrobami. Terminy do uzgodnienia, zakres działań 1 lub 2 dniowe mogą być połączone z innymi technikami które wykonujemy.

W razie pytań proszę o kontakt tel. lub mailowy dostępny na stronie.

Nie Święci garnki lepią - pod tym hasłem odbywały sie w tym roku warsztaty ceramiczne w Kórniku pod Poznaniem gdzie jak co roku prowadziliśmy zajęcia z dziećmi i młodzierzą. Dodatkowym działaniem w tym roku była budowa pieca wraz z rzeźbą ceramiczną Kórnickiego Kura. Wszystko miało miejsce jak zwykle na Prowencie w otoczeniu zieleni oraz nad brzegiem jeziora.

 

 

 

Pokaz wypału ceramiki Raku podczas Jarmarku Jakubowego , lipiec 2012.


 

 

 

Kórnickie Temperatury 4 czyli Wakacyjne Warsztaty Ceramiczne dla dzieci i młodzieży 2-15 lipca 2012r.

Tak jak w ubiegłym roku warsztaty przyciągnęły kilkadziesiąt młodocianych adeptów sztuk ceramicznych. Dzięki zakupowi przez KOK pieca elektrycznego, oprócz wypałów Raku które prowadziliśmy oraz wypału w piecu węgierskim były także wypały tradycyjne. Te najbardziej wpadały w oko uczestnikom i ich rodzicom dzięki kolorowym szkliwom i angobom. Dzięki przychylności dyrektora KOK-u w ciągu dwóch tygodni prowadzonych przez nas warsztatów dzieci i młodzież poznała wiele technik pracy z gliną oraz sposobów dekoracji wytworzonych przez siebie wyrobów.

 

 

Kórnickie Temperatury 3 czyli Wakacyjne Warsztaty Ceramiczno-Archeologiczne dla dzieci i młodzieży 4-15 lipca 2011r.

Warsztaty zorganizowane przez Kórnicki Ośrodek Kultury podczas których prowadziliśmy zajęcia w zakresie pracy z gliną oraz technik przygotowujących prace do wypału raku. Zakończone wypałem prac uczestników oraz piękną imprezą plenerową. Dzieci uczestniczyły od początku do końca w procesie powstawania prac, od lepienia z gliny, nauki kręcenia na kole, osobiste szkliwienie i podglądanie techniki wypału raku. Radość i satysfakcja ze swoich prac wymalowane były na twarzach małych i dużych warsztatowiczów. Piękne miejsce w pod poznańskim Kórniku u boku słynnego zamku.